Ana Sayfa »
TDE’den “Türk Solunun Görsel Hafızası Söyleşiler Dizisi”
TDE’den “Türk Solunun Görsel Hafızası Söyleşiler Dizisi” 24 Şubat, 2014

Toplumcu Düşünce Enstitüsü, Türkiyedeki Sosyal Demokrat hareketin geçmişinden geleceğine hikayesini kapsayan, değerlendime ve konuların bizzat bu hikayenin içinde yaşayan tarihsel şahsiyetlerle yapıldığı, bir video-söyleşiler dizisi başlattı.

 

“Türk Solunun Görsel Hafızası” adı altında başlayan bu proje ile Enstitimüz, hem Türk solunun geçmişi ile objektif bir şekilde yüzleşmeyi, hem günümüzün siyasal aktörlerine katkıda bulunmayı, hem de  gelecek kuşaklara büyük bir kaynak ve ilham vermeyi hedeflemektedir.

 

Türkiyede Sosyal Demokrasi ve Demokratik Sol’un gelişim sürecinde hem tanıklığı, hem etkinliği hem de teorisi ile iz bırakmış Siyaset ve Düşünce insanları ile başladığımız bu projenin ilk konuğu duayen gazeteci, Yazar, Siyaset Adamı Altan ÖYMEN...

 

Öymen, Türkiyedeki sol hareketin doğumundan günümüze, özellikle 1960’lar ve 1980’ler arasındaki dönemi, inişleri ve çıkışlarını tanıklıklarla anlattı. Aşağıda izleyeceğiniz, 11 ayrı söyleşi de, ayrıca Altan ÖYMEN, Türk Solu içerisinde bir dönem de genel başkanlığını yaptığı CHP’nin sözkonusu yıllardaki büyük dönüşümünü, değişim yıllarını, detaylı bir şekilde analizi şeklinde gelişti. En son videoda ise Öymen geleceğe dönük mesajları bizlerle paylaştı. 

 


Altan Öymen 1 paylaşan: toplumcudusunce

 

11 Görüşmenin tamamını sitemizin “Görsel Arşiv” bölümünde bulabilirsiniz.  

 

 

 

 

En Yeni Yazılar Prof. Haluk Ülman Hocamızı kaybettik Türk Dış Politikası ve Siyasi Tarihinde Asırlık Bir Çınar olan Prof. Haluk Ülman 87 yaşında Bodrum'da hayata gözlerini yumdu. Üzüntümüz sonsuz..
Haber
Toplumcu Düşünce Enstitüsü
Kim-Trump Summit In remarks before the 72nd Session of the United Nations General Assembly on September 19, 2017 President Trump said that the scourge of our planet today is a small group of rogue regimes.
Makale
Ali TUYGAN
Russia-West Tensions: Bad News for Syrian People The Ukraine conflict dealt a blow to Russia-West relations, more severe than the one dealt by the Russia-Georgia war of 2008.
Makale
Ali TUYGAN
Tüm Yazılar