Ana Sayfa »
TDE’den “Türk Solunun Görsel Hafızası Söyleşiler Dizisi”
TDE’den “Türk Solunun Görsel Hafızası Söyleşiler Dizisi” 24 Şubat, 2014

Toplumcu Düşünce Enstitüsü, Türkiyedeki Sosyal Demokrat hareketin geçmişinden geleceğine hikayesini kapsayan, değerlendime ve konuların bizzat bu hikayenin içinde yaşayan tarihsel şahsiyetlerle yapıldığı, bir video-söyleşiler dizisi başlattı.

 

“Türk Solunun Görsel Hafızası” adı altında başlayan bu proje ile Enstitimüz, hem Türk solunun geçmişi ile objektif bir şekilde yüzleşmeyi, hem günümüzün siyasal aktörlerine katkıda bulunmayı, hem de  gelecek kuşaklara büyük bir kaynak ve ilham vermeyi hedeflemektedir.

 

Türkiyede Sosyal Demokrasi ve Demokratik Sol’un gelişim sürecinde hem tanıklığı, hem etkinliği hem de teorisi ile iz bırakmış Siyaset ve Düşünce insanları ile başladığımız bu projenin ilk konuğu duayen gazeteci, Yazar, Siyaset Adamı Altan ÖYMEN...

 

Öymen, Türkiyedeki sol hareketin doğumundan günümüze, özellikle 1960’lar ve 1980’ler arasındaki dönemi, inişleri ve çıkışlarını tanıklıklarla anlattı. Aşağıda izleyeceğiniz, 11 ayrı söyleşi de, ayrıca Altan ÖYMEN, Türk Solu içerisinde bir dönem de genel başkanlığını yaptığı CHP’nin sözkonusu yıllardaki büyük dönüşümünü, değişim yıllarını, detaylı bir şekilde analizi şeklinde gelişti. En son videoda ise Öymen geleceğe dönük mesajları bizlerle paylaştı. 

 


Altan Öymen 1 paylaşan: toplumcudusunce

 

11 Görüşmenin tamamını sitemizin “Görsel Arşiv” bölümünde bulabilirsiniz.  

 

 

 

 

En Yeni Yazılar Avrupa'da Sosyal Demokrasinin Krizi Avrupa sosyalist ve sosyal demokrat partiler derin ve köklü bir kriz içinde bulunuyor. Son yıllarda farklı devletlerde..
Makale
Cezmi DOĞANER
Avrupa Solu 1: Radikalleşen Sol Euro krizi, mülteci akını ve Brexit derken Avrupa’daki kriz durumu bir türlü son bulmuyor..
Makale
Melih ŞENGÖLGE
TDE'den yeni bir yayın: Özgürlükçü Adalet Çağrısı 2016 yılında hazırlanan bu çalışma TDE'nin kurumsal faaliyetleri kapsamında tartışma ve değerlendirme metni olarak hazırlanmıştır
Haber
Toplumcu Düşünce Enstitüsü
Tüm Yazılar