Ana Sayfa »
TDE’den “Türk Solunun Görsel Hafızası Söyleşiler Dizisi”
TDE’den “Türk Solunun Görsel Hafızası Söyleşiler Dizisi” 24 Şubat, 2014

Toplumcu Düşünce Enstitüsü, Türkiyedeki Sosyal Demokrat hareketin geçmişinden geleceğine hikayesini kapsayan, değerlendime ve konuların bizzat bu hikayenin içinde yaşayan tarihsel şahsiyetlerle yapıldığı, bir video-söyleşiler dizisi başlattı.

 

“Türk Solunun Görsel Hafızası” adı altında başlayan bu proje ile Enstitimüz, hem Türk solunun geçmişi ile objektif bir şekilde yüzleşmeyi, hem günümüzün siyasal aktörlerine katkıda bulunmayı, hem de  gelecek kuşaklara büyük bir kaynak ve ilham vermeyi hedeflemektedir.

 

Türkiyede Sosyal Demokrasi ve Demokratik Sol’un gelişim sürecinde hem tanıklığı, hem etkinliği hem de teorisi ile iz bırakmış Siyaset ve Düşünce insanları ile başladığımız bu projenin ilk konuğu duayen gazeteci, Yazar, Siyaset Adamı Altan ÖYMEN...

 

Öymen, Türkiyedeki sol hareketin doğumundan günümüze, özellikle 1960’lar ve 1980’ler arasındaki dönemi, inişleri ve çıkışlarını tanıklıklarla anlattı. Aşağıda izleyeceğiniz, 11 ayrı söyleşi de, ayrıca Altan ÖYMEN, Türk Solu içerisinde bir dönem de genel başkanlığını yaptığı CHP’nin sözkonusu yıllardaki büyük dönüşümünü, değişim yıllarını, detaylı bir şekilde analizi şeklinde gelişti. En son videoda ise Öymen geleceğe dönük mesajları bizlerle paylaştı. 

 


Altan Öymen 1 paylaşan: toplumcudusunce

 

11 Görüşmenin tamamını sitemizin “Görsel Arşiv” bölümünde bulabilirsiniz.  

 

 

 

 

En Yeni Yazılar Middle East of Inconsistencies For Qatar and the anti-Qatar coalition former’s support for the Brotherhood is also a big issue..
Makale
Ali TUYGAN
Adalet ve Eşitlik… İki başına Yürümek… Ardımıza Dönmeyeceğiz. Türkiye’de siyasal zemin nicedir baskıcı bir devlet aygıtı ve ona eşlik eden, bir güvenlik-paranoya-tehdit sacayağına dayanıyor.
Makale
Önder İskender ÖZTURANLI
Gulf Crisis and Turkey Middle East leaders have been quite outspoken in individually expressing their agony over Middle East’s fratricide..
Makale
Ali TUYGAN
Tüm Yazılar