Ana Sayfa »
Toplumcu Düşünce Enstitüsü Basın Bülteni
Makaleyi İndirin
Toplumcu Düşünce Enstitüsü Basın Bülteni 1 Temmuz, 2015

 

 

 

 

 

 

Toplumcu Düşünce Enstitüsü, Avrupa İlerici Çalışmalar Vakfı, FEPS’in 23 Haziran 2015’de Brüksel’de yapılan yıllık Genel Kurul çalışmalarına katıldı. Enstitü bu toplantıda TDE Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hurşit GÜNEŞ ve TDE İcra Kurulu Üyesi Kader Sevinç tarafından temsil edildi. 

 

 

2014-2015 faaliyet döneminde FEPS ile ortak bir araştırma projesi başlatılmış olması ve Vakfın Avrupa genelinde dağıtımı yapılan yayın organı olan QUERIES dergisinde TDE yetkililerinin de yazılarının yer almış olması, TDE’nin bu Genel Kurul katılımını daha da anlamlı kılan etkenlerden oldu. 

 

Toplantılar sırasında TDE’nin Yayın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Can Büyükbay, Vakıf yetkilileri ile yaptığı görüşmelerde TDE yayın organı olan reflectionsTurkey dergisi ve Queries arasındaki işbirliği imkanlarını değerlendirerek yeni dönemde ortak faaliyet konusunda temaslarda bulundu.

 

Prof. Güneş, Vakıf Başkanı Massimo d’Allema ve Vakıf Genel Sekreteri Dr. Ernst Stetter ile yaptığı görüşmelerde, Türkiye’den gelen katılım ve katkıların büyük önem taşıdığını gördüğünü ve iki kurum arasındaki işbirliği ve dayanışmaya yönelik etkinliklerin 2015-2016 döneminde daha da kalıcı ve yoğun bir nitelikte gelişeceğine inandığını belirtti.

 

Toplumcu Düşünce Enstitüsü, 2014 yılında Vakıf Genel Kurulu tarafından onaylanarak Vakıf faaliyetlerine katılmakta olup, Brüksel’deki bu toplantılarda bu yıl ikinci defa yer almış bulunmaktadır.

Tüm makaleyi okumak için lütfen PDF dosyasını indirin
En Yeni Yazılar Reflections on the June 2018 Turkish Elections The elections on June 24 served as the “finishing touch” in realizing the structural alteration of the political landscape of the country as was ratified by an earlier referendum in 2016.
Makale
Dr. Nebil İLSEVEN
Prof. Haluk Ülman Hocamızı kaybettik Türk Dış Politikası ve Siyasi Tarihinde Asırlık Bir Çınar olan Prof. Haluk Ülman 87 yaşında Bodrum'da hayata gözlerini yumdu. Üzüntümüz sonsuz..
Haber
Toplumcu Düşünce Enstitüsü
Kim-Trump Summit In remarks before the 72nd Session of the United Nations General Assembly on September 19, 2017 President Trump said that the scourge of our planet today is a small group of rogue regimes.
Makale
Ali TUYGAN
Tüm Yazılar